Ottelut 2019

28.04.
tunnus-jymyjussit
JymyJussit – JoMa 0-2 (0-9, 6-7)
Sunnuntaina klo 14.00 Fuengirola, Complejo Polideportivo Municipal Elola
12.05.
tunnus-jymyjussit
JymyJussit – KoU 2-0 ( 7-4, 4-2)
Sunnuntaina klo 17.00 Seinäjoki, Kotijoukkue Areena
16.05.
tunnus-jymyjussit
IPV – JymyJussit 0-1 (0-4, 6-6)
Torstaina klo 18.00 Imatra, Ukonniemen monitoimistadion
18.05.
tunnus-jymyjussit
JymyJussit – KiPa 0-1 (0-3, 1-1)
Lauantaina klo 15.00 Seinäjoki, Kotijoukkue Areena
23.05.
tunnus-jymyjussit
Tahko – JymyJussit 2-0 (3-2, 6-5)
Torstaina klo 18.00 Hyvinkää, Pihkalan pesäpallostadion
26.05.
tunnus-jymyjussit
SoJy – JymyJussit 2-0 (1-0, 6-1)
Sunnuntaina klo 16.00 Sotkamo, Hiukan pesäpallostadion
28.05.
tunnus-jymyjussit
JymyJussit – PattU 2-0 (3-1, 3-0)
Tiistaina klo 18.00 Seinäjoki, Kotijoukkue Areena
02.06.
tunnus-jymyjussit
Ankkurit – JymyJussit 0-1 (1-9, 2-2)
Sunnuntaina klo 15.00 Alajärvi, Kitron pesäpallostadion
06.06.
tunnus-jymyjussit
KaMa – JymyJussit 1-0 (1-1, 8-6)
Torstaina klo 18.00 Kankaanpää, Pohjanlinnan pesäpallostadion
09.06.
tunnus-jymyjussit
JymyJussit – KPL 1-2 (0-8, 5-1, 0-0, 7-8)
Sunnuntaina klo 17.00 Seinäjoki, Kotijoukkue Areena
13.06.
tunnus-jymyjussit
JymyJussit – KeKi 1-2 (4-7, 12-4, 0-0, 0-2)
Torstaina klo 18.00 Seinäjoki, Kotijoukkue Areena
16.06.
tunnus-jymyjussit
Veto – JymyJussit 2-1 (4-6, 5-4, 4-2)
Sunnuntaina klo 16.00 Vimpeli, Saarikenttä
19.06.
tunnus-jymyjussit
JymyJussit – Siilinjärvi 2-0 (10-2, 11-2)
Keskiviikkona klo 18.00 Seinäjoki, Kotijoukkue Areena
25.06.
tunnus-jymyjussit
JoMa – JymyJussit 0-1 (4-4, 3-3, 3-3, 3-4)
Tiistaina klo 18.00 Joensuu, Mehtimäen pesäpallostadion
27.06.
tunnus-jymyjussit
KoU – JymyJussit 0-1 (2-2, 2-6)
Torstaina klo 18.00 Koskenkorva, Koskenkorvan pesäpallostadion
30.06.
tunnus-jymyjussit
JymyJussit – KaMa 2-1 (1-4, 6-1, 2-0)
Sunnuntaina klo 17.00 Seinäjoki, Kotijoukkue Areena
04.07.
tunnus-jymyjussit
Veto – JymyJussit 2-0 (1-0, 5-4)
Torstaina klo 18.00 Vimpeli, Saarikenttä
10.07.
tunnus-jymyjussit
JymyJussit – Ankkurit 2-1 (7-2, 1-4, 1-0)
Keskiviikkona klo 18.00 Seinäjoki, Kotijoukkue Areena
12.07.
tunnus-jymyjussit
JymyJussit – KoU 2-0 (5-1, 9-5)
Perjantaina klo 18.00 Seinäjoki, Kotijoukkue Areena
14.07.
tunnus-jymyjussit
KeKi – JymyJussit 1-2 (9-1, 3-7, 0-4)
Sunnuntaina klo 17.00 Kempele, Sarkkirannan urheilukeskus
19.07.
tunnus-jymyjussit
KPL – JymyJussit 1-0 (3-3, 4-3)
Perjantaina klo 18.00 Kouvola, Kouvolan Pesäpallostadion
20.07.
tunnus-jymyjussit
KiPa – JymyJussit 2-1 (6-4, 4-5, 1-0)
Lauantaina klo 16.00 Kitee, Rantakenttä
23.07.
tunnus-jymyjussit
JymyJussit – Ankkurit 2-0 (4-2, 2-0)
Tiistaina klo 18.00 Seinäjoki, Kotijoukkue Areena
25.07.
tunnus-jymyjussit
KaMa – JymyJussit 0-2 (5-7, 4-9)
Torstaina klo 18.00 Kankaanpää, Pohjanlinnan pesäpallostadion
28.07.
tunnus-jymyjussit
JymyJussit – Veto 1-2 (7-10, 5-3, 0-0, 1-3)
Sunnuntaina klo 17.00 Seinäjoki, Kotijoukkue Areena
02.08.
tunnus-jymyjussit
JymyJussit – IPV 0-2 (2-6, 1-3)
Perjantaina klo 18.00 Seinäjoki, Kotijoukkue Areena
04.08.
tunnus-jymyjussit
Siilinjärvi – JymyJussit 0-2 (2-3, 0-2)
Sunnuntaina klo 17.00 Siilinjärvi, Mantun kenttä
06.08.
tunnus-jymyjussit
JymyJussit – Tahko 2-0 (5-2, 2-0)
Tiistaina klo 18.00 Seinäjoki, Kotijoukkue Areena
09.08.
tunnus-jymyjussit
JymyJussit – SoJy 1-2 (4-2, 4-8, 2-3)
Perjantaina klo 18.00 Seinäjoki, Kotijoukkue Areena
13.08.
tunnus-jymyjussit
PattU – JymyJussit 2-1 (1-5, 7-6, 1-0)
Tiistaina klo 17.30 Raahe, Rännärin pesäpallostadion
16.08.
tunnus-jymyjussit
1. puolivälierä: KPL – JymyJussit 1-0 (2-2, 5-4)
Perjantaina klo 17.30 Kouvola, Kouvolan Pesäpallostadion
18.08.
tunnus-jymyjussit
2. puolivälierä: JymyJussit – KPL 0-2 (1-4, 3-4)
Sunnuntaina klo 17.00 Seinäjoki, Kotijoukkue Areena
20.08.
tunnus-jymyjussit
3. puolivälierä: KPL – JymyJussit 2-0 (3-2, 3-1)
Tiistaina klo 17.30 Kouvola, Kouvolan Pesäpallostadion

Tunnusta väriä

JymyJussit-fanituotteet

Kauppa

Sykettä yrityksille

Anna asiakkaallesi tunnetta

Yrityksille